İsrail, Orbiter 2 insansız hava aracının yeni varyantını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail, Orbiter 2 insansız hava aracının yeni varyantını tanıttı

Abone Ol 

İsrail merkezli savunma sanayi kuruluşu Aeronautics Group, ünlü Orbiter 2 insansız hava sisteminin gözetleme ve hassas saldırı yeteneklerini birleştiren yeni bir varyantını tanıttı.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; Orbiter 2 LM tek yönlü saldırı platformu, yakındaki istihbarat, gözetleme ve keşif dronları ile hedefleri etkisiz hale getirmek için tasarlandı.

Verilen bilgilere göre yeni varyant, aynı zamanda operatörlerin saldırı sonrası kapsamlı hasar değerlendirmeleri yapmasına da olanak tanıyor.

Aeronautics Group’a göre, LM varyantı mevcut Orbiter 2 insansız hava aracının yeni nesli ve minimum ikincil hasarla nokta atışı hassas saldırı kabiliyeti sunuyor.

Orbiter 2 LM’nin antenler, iletişim merkezleri ve komuta merkezleri gibi yumuşak ve zamana duyarlı hedefleri vurabileceği bildiriliyor.

Assenhaym, Orbiter ISR dronları ile aynı aileye ait olduğu için, birlikte çalışmak üzere konuşlandırılmalarının çok daha büyük bir lojistik ayak izi gerektirmeyeceğini belirtti.

Assenhaym ayrıca ISR ve LM platformlarının aynı iletişim, yer kontrolü ve insan-makine arayüzüne sahip olduğunu açıkladı.

Assenhaym çok sayıda müşterinin Orbiter 2 LM ile ilgilendiklerini ifade ettiklerini ancak bunları açıklayamayacağını belirtti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close