İsrail merkezli SmartShooter yeni karşı drone sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail merkezli SmartShooter yeni karşı drone sistemini tanıttı

Abone Ol 

İsrail merkezli savunma sanayi şirketi SmartShooter, küçük insansız hava sistemlerine karşı etkili bir şekilde karşı koyabileceğini iddia ettiği yeni bir teknoloji kombinasyonunu tanıttı.

İsrail merkezli Hareetz tarafından verilen bilgilere göre; Modern Day Marine 2023 fuarında ilk defa görücüye çıkan yeni karşı drone sistemi, Hopper Uzaktan Komutalı Silah İstasyonu (RCWS) ve MHR radarı ile entegrasyonunu içeriyor.

Firmaya göre Hopper RCWS; askeri operatörlere, insansız hava araçlarına uzaktan müdahale etme yeteneği sağlıyor.

Hareetz tarafından verilen bilgilere göre yeni sistem, MHR veya Çok Görevli Hemisferik Radarlara sahip ve 25 kilometre uzaktaki dronları tespit edebilecek. 

SmartShooter, her iki sistemin zaten ayrı ayrı çalıştığını, ancak bunları birleştirmenin dünyadaki silahlı kuvvetlerin ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir karşı drone çözümü sunduğunu belirtti. 

Şirketin CEO’su Michal Mor“Hopper’ımızın RPS-42 radarıyla entegrasyonu, insansız hava araçlarını hızla etkisiz hale getirmek için çok etkili bir uçtan uca çözüm sağlayarak personelin ve kritik varlıkların korunmasını sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close