İsrail medyası: İsrail ordusu Gazze'de kış harekatına hazırlanıyor - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

İsrail medyası: İsrail ordusu Gazze’de kış harekatına hazırlanıyor

Abone Ol 

İsrail gazetesi Jerusalem Post’un haberine göre İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), birliklerine soğuk hava koşullarına uygun ekipman sağlanması için çalışmalara başlarken, Hamas’a karşı savaşmaya kışın da devam etmeye hazırlanıyor.

IDF’teki üst düzey yetkililerden alınan bilgiye göre İsrail ordusuna şimdiden 129 bin kışlık parka ve 369 bin termal uyku takımı dağıtılırken, gazete, kışa uygun üniforma ve teçhizat sorunu çözülse bile, kış savaşlarındaki deneyim eksikliği göz önüne alındığında, IDF’nin stratejik ve taktiksel olarak ne kadar hazırlıklı olacağının belirsiz olduğunun altını çiziyor.
Gazze Şeridi’ndeki kara operasyonunun fiili bitiş tarihinin henüz belirlenmediğine dikkat çeken Jerusalem Post, kış operasyonlarıyla ilgili tecrübe eksikliği nedeniyle İsrail ordusunun sorun yaşayabileceği sinyali verdi.
Daha önce IDF komutanlığı ve politikacıların, çatışmanın ‘sıcak’ kısmının süresini bir ila iki ay olarak belirlediğini anımsatan İsrail gazetesi, haberinin devamında, “Bu da çatışmaların 7 Aralık civarında sona ermesi anlamına geliyordu. Ancak kara operasyonunun ancak ekim ayı sonunda başladığı ve bu durumun yoğun çatışmaları aralık ayı sonuna kadar itebileceği düşünüldüğünde, daha sonra yapılan açıklamaların yoğun çatışma döneminin birkaç ay daha sürebileceği şüphesi uyandırıyor” diye yazdı.
Kaynak: Sputnik

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close