İsrail, insansız Black Eagle helikopterleri almak için sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail, insansız Black Eagle helikopterleri almak için sözleşme imzaladı

Abone Ol 

İnsansız hava sistemleri (RUAS) geliştiricisi Steadicopter, İsrail Donanması için Black Eagle Electric helikopterleri üretmek için bir sözleşme imzaladı.

İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Elektrikli helikopterlerin, denizcilik operasyonlarında maliyetleri düşürmesi ve İsrail deniz kuvvetleri için askeri yük taşımacılık görevlerini üstlenmesini umuyoruz.” ifadeleri kullanıldı. 

Steadicopter Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Noam Lidor; “Geçen yıl, 50 kg’a kadar hibrit ve elektrikli bir sistem ekleyerek Black Eagle  ailesini genişlettik. İsrail için faydalı olacağını düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Black Eagle Electric Ailesi

Black Eagle 25E ve Black Eagle 50E, Steadicopter’in dizelle ve elektrikle çalışan helikopterlerdir. Helikopterler 50 kilogram ağırlığında olup büyük ölçüde lojistik amaçlar için kullanılmaktadır. 

Black Eagle’in yeni elektrik ile çalışan ürünleri ise, uzun havada asılı kalma süreleri, dikey kalkış ve iniş ve görev sensör takımları dahil olmak üzere Black Eagle 50’ye benzer bir performans sergiliyor. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close