İspanyol Ordusu VCR 8x8'in testlerine Ekim'de başlayacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İspanyol Ordusu VCR 8×8’in testlerine Ekim’de başlayacak

Abone Ol 

 İspanyol basınına göre, İspanyol Ordusunun ilk VCR 8×8 Dragon’u, önümüzdeki Ekim ayında testlerine başlamak için Alcalá de Guadaira’daki (Seville) Santa Bárbara Sistemas fabrikasında beklemekte.

Bu testler, VCR 8×8’in yeteneklerini ve teknik özelliklerini onaylayacak olan Ulusal Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü (INTA) ile işbirliği içinde yaklaşık altı ay sürecek.

Infodefensa’nın bildirdiğine göre, 2022’de teslim edilecek yedi 8×8 VCR araçtan ilki yakında üretim hattından çıkacak. VCR 8×8 Dragon’un bu ilk ünitesinin entegrasyonu Ağustos ayının başında Alcalá tesisinde tamamlandı.

28 Temmuz 2022’de, sistem tasarım aşaması, istihkam aracı versiyonunda ve Piyade Muharebe Aracı versiyonunda standart 8×8 VCR’lerin kritik tasarım incelemesinin onaylanmasıyla sona erdi. Bu dönüm noktasının aşılması, üretim ve test sürecini başlatmak için hayati önem taşımaktadır.

Ağustos 2020’de İspanya, 348 8×8 Dragon 8×8 (VCR) tedarik etmek için 1,74 milyar €’luk bir sözleşme imzaladı. Sözleşme, İspanya Savunma Bakanlığı tarafından General Dynamics European Land Systems-Santa Bárbara Sistemas’ın (GDELS-SBS) bir ortak girişimine ve diğer üç şirkete verildi.

Aralık 2021’de General Dynamics European Land Systems (GDELS), İspanyol Silahlı Kuvvetleri için 8×8 Dragon’un üretimine, GDELS-Santa Bárbara Sistemas’ın Trubia Fabrikası’nda (Asturias) başladığını duyurdu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close