İran: "İran Donanma muhripleri yeni füzelerle donatıldı" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İran: “İran Donanma muhripleri yeni füzelerle donatıldı”

Abone Ol 

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Shahram Irani, İran donanmasına ait muhriplerin “Abu Mahdi” adlı seyir füzeleriyle silahlandırıldığını açıkladı.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’ya göre “Abu Mahdi” seyir füzesi, İran’ın Havacılık ve Uzay Sanayii ürünlerinden biri olup, bin kilometreden fazla menzile sahip ve bu menzildeki herhangi bir hedefi başarılı bir şekilde yok edebilir.

IRNA tarafından duyurulan geşimle ile ilgili olarak; “2020 yılında testleri gerçekleştirilen 1000 kilometre menzilli “Abu Mahdi” füzesinin nihai kullanım hedefi, deniz platformları tarafından karada belirlenen hedeflere yönelik taarruzlar icra etmekti. Şimdi bu hedefe ulaşılması için son adım atıldı.” ifadeleri kullanıldı.

IRIAF Komutanı Tuğgeneral Hamid Vahedi’ye göre, yeni yetenekler hem insanlı hem de insansız hava araçlarına da entegre edilecek.

Mehr Haber ajansına verdiği röportajda Vahedi, “Hava kuvvetlerimiz güç kazanıyor ve daha önce de belirttiğim gibi bir an bile durmamalıyız çünkü durursak geride kalırız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close