Institute for the Study of War: "Rusya Ukrayna'ya mekanize saldırı dalgası başlattı" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Institute for the Study of War: “Rusya Ukrayna’ya mekanize saldırı dalgası başlattı”

Abone Ol 

Institute for the Study of War tarafından değerlendirmeye göre Rusya, Ukrayna’ya yeni bir mekanize saldırı dalgası başlattı.

Institute for the Study of War tarafından güvenlik kaynaklarına dayandırılan değerlendirmeye göre Rusya, Ukrayna’nın Donetsk bölgesindeki savunmasını kırmak için son günlerde doğu cephesi boyunca Ukrayna mevzilerine karşı zırhlı araçlarla dört ayrı saldırı saldırı dalgası başlattı.

ABD merkezli düşünce kuruluşu Institute for the Study of War Ukrayna’daki savaşa ilişkin son değerlendirmesinde, Rus birliklerinin stratejik Chasiv Yar kasabasının doğusuna ve Ukrayna’nın Donetsk’den sonra sınır kalesi olarak tanımladığı Avdiivka’nın kuzeybatısına saldırılar düzenlemeye başladı.

Düşünce kuruluşuna göre Moskova ayrıca Rusya’nın kontrolündeki bölgesel başkent Donetsk’in güneybatısına ve Donetsk’in komşu bölgesi Zapoojya bölgesiyle olan sınırından çok uzak olmayan Staromayorske bölgesine de büyük mekanize saldırılar düzenliyor.

Institute for the Study of War, Rusya’nın “önemli ilerlemeler” kaydetmediğini, ancak muhtemelen Ukrayna’nın kuzeydoğusundaki Rus saldırılarının “ilk dalgasından” sonra Ukrayna’nın tepkilerini test etmeyi umduğunu belirtti.

Kremlin güçleri bu ayın başlarında Ukrayna’nın kuzeydoğusundaki Kharkiv bölgesinde yeni bir cephe açarak sınıra yakın bölgelerde hızla toprak kazanmıştı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close