İngiltere, Kızıldeniz'de bulunan savaş gemilerinin füze savunma sistemlerini yükseltecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere, Kızıldeniz’de bulunan savaş gemilerinin füze savunma sistemlerini yükseltecek

Abone Ol 

İngiltere Savunma Bakanlığı, İngiliz Donanması tarafından Kızıldeniz üzerinde düşman insansız hava araçlarını vurmak için kullanılan füze sistemlerini geliştirmek için 690 milyon dolar harcanacağını duyurdu.

İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; Sea Viper Hava Savunma sisteminin yeni bir savaş başlığına sahip füzeler ve balistik füze tehditlerine karşı koymasını sağlayacak bir yazılımla geliştirileceği belirtildi.

Savunma Bakanlığı, sözleşmelerin savunma sanayi kuruluşları MBDA, BAE Systems ve Leonardo tarafından yapılacağını açıkladı.

Savunma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada; “Orta Doğu’daki durum kötüleştikçe, müttefiklerimizi ve ortaklarımızı güvende tutmak için atacağımız adımların daha da hayati önem taşıdığını farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanı Grant Shapps ayrıca, füze savunma yükseltmeleri hakkında da konuşarak, “Kızıldeniz’deki ABD ve İngiliz deniz kuvvetleri, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın daha geniş bir bölgeye yayılmasıyla birlikte bu ay Yemen’deki Husi hareketi tarafından ateşlenen insansız hava araçlarını ve füzeleri vurdu. Buna karşı duyarsız kalmamız imkansız.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close