İngiltere DragonFire lazer silahının finansmanı artırdı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere DragonFire lazer silahının finansmanı artırdı

Abone Ol 

İngiltere Savunma Bakanlığı DragonFire Lazer Yönlendirilmiş Enerji Silahları programının finansmanı artırdığını açıkladı.

İngiltere Savunma Bakanlığı, ülkenin özellikle donanma unsurlarına entegre etmeyi planladığı DragonFire Lazer Yönlendirilmiş Enerji Silahları programının finansmanı artırdığını açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada; “Nisan 2024’te Savunma Bakanı tarafından açıklanan DragonFire Lazer Yönlendirmeli Enerji Silahları hızlandırılmış programı, asgari konuşlandırılabilir kabiliyet sağlamak için Nisan 2027’ye kadar 350 milyon sterlinlik daha ek bütçe alacak” ifadeleri kullanıldı.

İngiltere Savunma Bakanlığı lazerle yönlendirilen enerji silahlarının, hedeflere ışık hızında saldırabildiğini ve hedefi kesmek için yoğun bir ışık huzmesi kullanabildiğini, bunun da hedefte yapısal arıza tahribatı yapabildiğini veya savaş başlığının hedeflenmesi durumunda daha etkili sonuçlar alınabileceğini ifade etmişti.

DragonFire platformu 100 milyon sterlinlik bir fonla geliştirildi. Devam eden programın İngiltere’nin gelecekteki silah sistemleri için bir temel oluşturması bekleniyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close