İngiliz hava akrobasi ekibi gösteriyi yarıda kesmek zorunda kaldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiliz hava akrobasi ekibi gösteriyi yarıda kesmek zorunda kaldı

Abone Ol 

 Red Arrows, 28 Ağustos 2022’de öğleden sonra Rhyl Air Show’da sahne alırken, 6 numaralı uçak bir kuş çarpmasından sonra ekip gösterilerini kısa kesmek zorunda kaldı.

Sonuç olarak, jetin kokpit camı (kanopi) parçalandı ve uçak, uçuş sırasında acil durum ilan etti ve ekibin hafta sonu Rhyl gösterileri için kullanılan hava üssü olan Hawarden Havalimanı’na geri dönmek zorunda kaldı.

Uçağın acil inişinden kısa bir süre sonra, uçağın kanopi hasarlı görüntüleri ve videoları internette dolaşmaya başladı.

Nitekim, 26 Ağustos 2021’de 5 numaralı uçak kuş çarpmasına maruz kaldı ve RAF Marham’a inmek zorunda kaldı, 24 Ağustos 2020’de 6 numaralı uçak, Edinburg üzerinde bir uçuş sırasında bir kuş çarpması nedeniyle hasar gördü.

Yakın zamanda bildirildiği üzere, Red Arrows pilot sıkıntısıyla karşı karşıya: bir pilot görevden alındı ​​ve bir diğeri takımın “toksik kültürü” nedeniyle istifa etti. The Sun’a göre ekip üyelerinin, 1964’te Red Arrows’un kurulmasından bu yana en kötü kriz ile karşı karşıya.

Devam eden kriz nedeniyle, Red Arrows her zamanki dokuz uçak yerine yedi uçak düzeniyle uçuyor. Bu aynı zamanda, yeterli sayı olmaması sebebiyle bazı manevralar artık yapılamıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close