Hindistan yerli olarak üretilen Zorawar tanklarının denemelerine başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan yerli olarak üretilen Zorawar tanklarının denemelerine başladı

Abone Ol 

Hindistan, Hindistan merkezli savunma kuruluşları olan DRDO ve Larsen and Toubro tarafından geliştirilen Zorawar hafif tankının denemelerine başladığını açıkladı.

India Today tarafından verilen bilgilere göre Hindistan, Çin ile mücadelesi kapsamında savunma kabiliyetlerini artırmak için çalışmalara devam ediyor.

Hindistan bu kapsamda, Hindistan merkezli savunma şirketleri DRDO ve Larsen and Toubro tarafından geliştirilen Zorawar hafif tankının denemelerine başladığını açıkladı.

Verilen bilgilere göre; yerli tanklar Ladakh’ın yüksek rakımlı bölgelerine götürülmeden önce çöl bölgesinde kapsamlı bir şekilde kullanılacak.

Üst düzey hükümet kaynakları India Today’e yaptıkları açıklamada; “”Zorawar’ın denemelerine başladık.  Denemeler ilk olarak çöl bölgesinde yapılacak ve ardından tanklar Ladakh’ın yüksek rakımlı bölgelerine götürülecek” ifadelerini kullandı.

India Today’e göre; Çin sınırı olmak üzere yüksek irtifalı bölgelerdeki operasyonlar için tasarlanan tankın, Çinli muadili Type 15 tankına kıyasla üstün hareket kabiliyeti ve ateş gücü sergilemesi bekleniyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close