Hindistan, Çin sınırı boyunca yerli üretim anti-drone sistemleri konuşlandırıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan, Çin sınırı boyunca yerli üretim anti-drone sistemleri konuşlandırıyor

Abone Ol 

Hindistan Ordusu, kuzey Çin sınırı boyunca konuşlandırılmak üzere yedi adet yerli drone karşıtı sistemi devreye soktuğunu açıkladı.

The Times of India’ya göre Entegre Drone Tespit ve Engelleme Sistemi, iki farklı versiyona sahip ve bu sistemler sırasıyla 2-5 kilometre ve 800 metre seçeneklerine sahip.

Sistemin ilk versiyonu, sinyal bozma, yanıltma ve drone ile operatörü arasındaki iletişimi bozma yeteneklerine sahipken, ikinci versiyonu ise lazer yönlendirilmiş enerji seçeneklerini içeriyor.

The Times of India’ya göre araca monte edilen sistem, ilk aşamada Çin sınırı boyunca yedi farklı noktaya yerleştirilecek.

Hindistan merkezli savunma sanayi şirketi Bharat Electronics tarafından üretilen sistemin tamamen yerli olarak üretildiği olduğu açıklandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; “Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Birimi ve Bharat Electronics tarafından üretilen bu sistemler, Ordu tarafından kullanılan Mark-1 varyantlarıdır. Bunlar sınır boyunca daha önce konuşlandırılan mevcut karşı-drone sistemlerine eklenecek. Elbette daha uzun önleme menzillerine sahip gelişmiş versiyonlar üzerinde de çalışıyoruz. Sistemler, düşük radar kesitine sahip insansız hava araçlarını tespit etmek ve imha edilmelerini sağlamak için daha önceki sistemler ile entegre çalışacak” ifadeleri kullanıldı.

The Times of India’ya göre kuruluş ayrıca 30-40 kilowatt lazer gücüne ve 10 kilometre menzile sahip güçlü bir karşı drone sistemi daha geliştiriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close