Güney Kore yeni taktik güdümlü füzelerinin seri üretimine başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore yeni taktik güdümlü füzelerinin seri üretimine başladı

Abone Ol 

Güney Kore Savunma Edinim Programı İdaresi (DAPA) 2024-2031 yılları arasında yeni Chungum taktik güdümlü füzelerinin seri üretimini planladığını açıkladı.

TAipers olarak da bilinen Chungum füzeleri, Kore Ordusu’nun cephaneliğindeki mevcut ABD yapımı TOW tanksavar füzelerinin yerini almaya hazırlanıyor.

Güney Kore Savunma Geliştirme Ajansı ve Hanwha tarafından ortaklaşa geliştirilen Chungum, hafif taarruz helikopterleri ve yer platformlarından konuşlandırılmak üzere tasarlanan yükseltilmiş bir güdümlü füzeyi temsil ediyor.

Gündüz ve gece operasyonları için gelişmiş bir görsel ve kızılötesi çift modlu arayıcı başlık ile donatılan TAiper’ler, fiber optik veri yeteneklerine ve Man-In-The-Loop (MITL) operasyonuna sahiptir. Bu özellikler operatörlerin hem Görüş Hattı (LOS) hem de Görüş Hattı Olmayan (NLOS) hedef vurma görevlerini yerine getirmelerini sağlar.

Tapei Time; son raporlar Mısır’ın da Chungum füzesinin ulusal denemelerini gerçekleştirdiğini ve yakın gelecekte potansiyel büyük ölçekli ithalata işaret ettiğini belirtti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close