Güney Kore ve İngiltere'den denizaltı üretim hamlesi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore ve İngiltere’den denizaltı üretim hamlesi

Abone Ol 

Güney Kore Merkezli savunma sanayi üreticisi HD Hyundai Heavy Industries, İngiltere merkezli savunma sanayi üreticisi Babcock ile işbirliği içinde ihracat tipi denizaltılar geliştireceğini açıkladı.

Güney Kore Merkezli savunma sanayi üreticisi HD Hyundai Heavy Industries,, 3.000 tonun altında olması beklenen ve küresel sektör için teknolojik açıdan gelişmiş denizaltı platformu sunmak üzere İngiltere merkezli savunma sanayi üreticisi Babcock ile ihracat tipi denizaltı projesi konusunda anlaşma sağladığını duyurdu.

HD Hyundai Heavy Industries, daha önce de Havadan Bağımsız Tahrik (AIP) sistemine sahip Type 214 denizaltıların inşası da dahil olmak üzere denizaltı geliştirme alanında önemli başarılara imza atmıştı.

UK Defence Journal tarafından verilen bilgilere göre; HD Hyundai Heavy Industries şimdi çeşitli denizaltı sınıflarının tasarımı ve inşası için teknolojisinden yararlanmayı ve askeri gemi ihracat sektöründeki rekabetçi duruşunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Güney Kore, son dönemlerde Ukrayna dahil olmak üzere çok sayıda Batı ülkesine savunma sanayi ürünleri satışı gerçekleştiriyor ve ortak üretim için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close