Güney Kore, gelen talepler üzerine FA-50 savaş uçağının yeni varyantını üretecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore, gelen talepler üzerine FA-50 savaş uçağının yeni varyantını üretecek

Abone Ol 

Korea Aerospace Industries (KAI), tek kişilik savaş uçaklarına yönelik artan talebi karşılamak üzere FA-50 savaş uçağının tek kişilik bir varyantını geliştireceğini duyurdu.

Güney Kore merkezli savunma sanayi üreticisi Korea Aerospace Industries (KAI), Güney Kore Hava Kuvvetleri, Tayland Hava Kuvvetleri, Endonezya Hava Kuvvetleri, Filipin Hava Kuvvetleri ve Polonya Hava Kuvvetleri dahil olmak üzere birçok ülkenin çift kişilik FA-50/TA-50 hafif savaş uçağı satın alma konusunda ilgisinin ardından, uçağının tek kişilik bir varyantını geliştireceğini duyurdu.

Şu anda KAI’nin FA-50 hafif savaş uçağının sadece çift kişilik konfigürasyonu bulunuyor ve savaş uçağı için müşteri portföyüne en son katılan ülke Malezya Kraliyet Hava Kuvvetleri oldu.

Verilen bilgilere göre KAI; tek kişik FA-50 varyantı için çok sayıda talep aldı. Tek kişilik FA-50, daha fazla yakıt tankı kapasitesi sunarak savaş uçağının daha uzun menzillerde çalışmasına ve daha fazla silah sistemi taşımasına olanak tanıyacak.

KAI, tek kişilik hafif avcı uçağı için mevcut küresel talebinin yaklaşık 450 adet olduğunu tahmin ederken, şirket bu savaş uçağı tipinden dünya çapındaki müşterilere yaklaşık 300 adet satılabileceğini öngörüyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close