General Dynamics, yeni AbramsX’i tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

General Dynamics, yeni AbramsX’i tanıttı

Abone Ol 

  ABD’li savunma sanayii kuruluşu General Dynamics Land Systems’ın (GDLS) 8 Ekim 2022’de Twitter hesabında AbramsX yeni nesil ana muharebe tankını tanıttı.

AbramsX, 10-12 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Washington D.C.’de gerçekleştirilecek olan Birleşik Devletler Ordusu Birliği’nin AUSA 2022 savunma fuarında tanıtılacak. GDLS, AbramsX ile teknoloji geliştirmedeki yeteneğini gösterdi. AbramsX, modern savaş alanının tüm yeni tehditlerine karşı koyabilen daha fazla ateş gücü, koruma ve hareket kabiliyeti sunan yeni nesil ana muharebe tankı olarak tanıtıldı.

AbramsX, geliştirilmiş manevra kabiliyeti ve azaltılmış ağırlığa sahiptir ve %50 daha az yakıt tüketimi ile M1A2 Abrams ile aynı taktik menzili sunar.

AbramsX’in hibrit güç paketi, ABD Ordusunun iklim ve elektrifikasyon stratejilerini destekliyor, sessiz izleme kabiliyetini geliştiriyor. Azaltılmış mürettebat sayısı ve yapay zeka destekli ateş gücü, hayatta kalma, hareketlilik, insanlı/insansız müşterek operasyon yapabilme ve otonom yeteneklerle AbramsX, ölümcül savaş alanı ağlarında önemli bir dönüm noktası olabilir ve Abrams SEPv3 ve SEPv4’ten geleceğe köprü görevi görebilir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close