Fransız Teledyne yeni askeri kara robotunu tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Fransız Teledyne yeni askeri kara robotunu tanıttı

Abone Ol 

Fransa merkezli insansız hava aracı geliştiricisi Teledyne FLIR Defense, Paris’teki bir askeri endüstri fuarında yeni küçük insansız kara aracı SUGV 325’i tanıttı.

Paris’teki bir askeri endüstri fuarında tanıtılan SUGV 325, demonte ve mobil konuşlandırmalar için özelleştirilebilir, taşınabilir bir platform olarak tanımlanıyor.

Verilen bilgilere göre yaklaşık 9,1 kilogram ağırlığındaki araç, merdivenlerden ve engebeli araziden geçen yaya askerler için “tek kişi taşıma” özelliğine sahip.

Dayanıklı sistem, yüksek çözünürlüklü ve uzun dalga kızılötesi sensörler, 360 derece kameralar, 30x optik yakınlaştırma, iki yönlü telsiz ve operatörlerin karmaşık görevleri yerine getirmesine olanak tanıyan geniş bir hareket aralığına sahip robotik bir kolu bir araya getiriyor.

Aracın hızlı konuşlandırılabilir yapısı ve saatte 11 kilometreyevaran maksimum hızı, tehditlerin hızlı bir şekilde önlenmesi için kullanılabilecek.

SUGV 325 ayrıca; çoklu robot yazılımı ile çalıştırılmaktadır. Varsayılan bir dokunmatik ekrana ve farklı Android tablet boyutlarına göre ölçeklendirilebilen bir el kumandasına sahiptir.

Sistem sahada görev yaparken güvenli bir ağa bağlanabilir ve sekiz saate kadar kullanım için yerleşik bir batarya içeriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close