Fransa ve Hindistan, 26 adet Rafale satışı için müzakerelere başlıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Fransa ve Hindistan, 26 adet Rafale satışı için müzakerelere başlıyor

Abone Ol 

Hindistan ve Fransa hükümetleri arasında 26 adet Rafale savaş uçağı için önümüzdeki günlerde görüşmelerin başlayacağı belirtildi.

Hindistan merkezli ANI tarafından verilen bilgilere göre; Hindistan ve Fransa hükümetleri arasında 26 adet Rafale savaş uçağı satışı için önümüzdeki günlerde heyetler bir araya gelecek.

ANI’ye konuşan Hindistan savunma sanayi yetkililerine göre, önümüzdeki hafta içerisinde Hindistana’a gidecek olan Fransız heyeti ve Hindistan Savunma Bakanlığı yetkilileri bir araya gelerek resmi müzakerelere başlayacak.

Haberde; Hindistan’a gidecek olan Fransız ekibinde, Fransa Savunma Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra, savunma sanayi kuruluşları Dassault Aviation ve Thales’den de yetkililer yer alacak.

Hindistan Donanması’nın alacağı uçakların 18 tanesisi INS Vikrant uçak gemisinde konuşlandırması bekleniyor. Verilen bilgilere göre; geri kalan sekiz uçak ise rotasyon için yedek olarak konuşlandırıalcak.

Görüşü sorulan Hindistan hükümet kaynakları ise, Fransa ile müzakereleri mali yılın sonuna kadar bitirerek, anlaşmayı imzalamayı hedeflediklerini belirtti.

Fransa, Hindistan için 26 adet Rafale satışı için ilke teklifini Aralık 2023’de sunmuştu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close