Fransa, Ukrayna'ya iki adet Crotale NG hava savunma sistemi teslimatını onayladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Fransa, Ukrayna’ya iki adet Crotale NG hava savunma sistemi teslimatını onayladı

Abone Ol 

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, ülkenin Ukrayna’ya iki adet Crotale NG hava savunma füze sistemi tedarik ettiğini açıkladı.

Sebastien Lecornu’ya verdiği bilgilere göre Fransa, Rusya’ya karşı mücadeleyi desteklemek için Ukrayna’ya iki adet Crotale NG hava savunma füze sistemi tedarik etti.

Lecornu, Fransız Hava Kuvvetlerine ait on iki adet Crotale NG hava savunma füze sisteminden ikisinin Ukrayna’ya teslim edildiğini söyledi.

Crotale NG, Thales Air Defence tarafından geliştirilen, tüm hava koşullarında kısa menzilli ve çok sensörlü bir hava savunma sistemidir. Hava savunma sistemi, havadaki hedeflerin en iyi görüntüsünü sağlamak için hem radarları hem de kızılötesi sensörleri barındırıyor.

Ayrıca Crotale NG’nin en son versiyonu, gece ve gündüz güvenilir gerçek zamanlı görüntüleme için gelişmiş bir termal kamera içeriyor.

Sistemin harp başlığı taşıma kapasitesi 13 kg olarak belirlenirken, sistem savaş başlığını maksimum Mach 3.5 hızında fırlatarak 11 km uzaklıktaki hedefleri vurabiliyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close