Elbit Systems, Tayland’a Hermes 900 İHA tedarik etmek için 120 Milyon Dolarlık bir sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Elbit Systems, Tayland’a Hermes 900 İHA tedarik etmek için 120 Milyon Dolarlık bir sözleşme imzaladı

Abone Ol 

 Elbit Systems Ltd. 28 Eylül’de Tayland Kraliyet Donanması’na Hermes 900 Deniz İnsansız Hava Aracı ve eğitim sağlamak için 120 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzalandığını duyurdu. Sözleşme üç yıllık bir süre içinde gerçekleştirilecektir.

Sözleşme kapsamında Elbit Systems, Tayland Kraliyet Donanması’na deniz radarı, Elektro Optik faydalı yük, uydu iletişimi ve diğer yeteneklere sahip Hermes 900 sağlayacak. Hermes 900, Tayland Kraliyet Donanması’nın hem deniz hem de kıyı görevlerini yerine getirmesini, geniş deniz ve uzun kıyı şeritlerine hakim olmasını, operasyonel gemilerle iletişim kurmasını ve denizcilik arama-kurtarma ve şüphelilerin tanımlanması gibi görevleri gerçekleştirilmesi için kullanılabilecek.

Hermes ailesi, bugüne kadar İsrail, Birleşik Krallık, İsviçre, Kanada, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Brezilya, Şili, Meksika ve diğerleri dahil olmak üzere 20’den fazla müşteri tarafından tercih edildi.

Elbit Systems Aerospace Genel Müdürü Yoram Shmuely, “Bu, Hermes UAS ailesine yönelik bir başka güven oyu. Geniş bir yelpazede gelişen tehditleri ele alarak, operasyon alanları genelinde insanlı kuvvetlerin operasyonel faaliyetleriyle etkin entegrasyon yeteneğine sahip insansız çözümlerimiz için dünya çapında artan bir talep yaşıyoruz.” dedi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close