CSIS: "Kuzey Kore'nin nükleer füze programı 'durdurulamaz' bir noktaya doğru ilerliyor" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

CSIS: “Kuzey Kore’nin nükleer füze programı ‘durdurulamaz’ bir noktaya doğru ilerliyor”

Abone Ol 

ABD’li bir uzman yaptığı açıklamada, Kuzey Kore’nin nükleer füze programının “durdurulamaz” bir noktaya ilerlediğini ve  ABD’nin füze savunma sistemlerinin modernizasyonundan daha hızlı ilerlediğini belirtti.

ABD merkezli Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nde kıdemli başkan yardımcısı ve Kore masası başkanı olan Victor Cha, Kuzey Kore’nin nükleer füze programının ‘durduralamaz’bir noktaya doğru ilerlediğini belirtti.

2004-2007 yılları arasında Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nde Asya işlerinden sorumlu direktör olarak da görev yapan Cha,  “Şu anda Kuzey Kore’nin nükleer füze programlarının gerçekten durdurulamaz  olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Cha, “ABD füzelerini modernize ediyor ve füze savunma sistemlerini güçlendiriyor ancak Kuzey Kore’nin programlarındaki ilerlemelerin daha hızlı olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Güney Kore geçtiğimiz günlerde, yılın başından bu yana bilinen yedinci nükleer testi kapsamında bir dizi füze fırlattığını açıklamıştı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close