CNN International: "İsrail gelecek hafta Gazze'de taktik değiştirecek" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

CNN International: “İsrail gelecek hafta Gazze’de taktik değiştirecek”

Abone Ol 

CNN International’a konuşan üst düzey Amerikalı yetkili, İsrail’in önümüzdeki hafta taktik değiştirmesini beklediklerini söyledi. Yetkiliye göre, hava saldırıları azalacak, daha taktiksel bir kara harekatıyla Hamas tünelleri hedef alınacak.

CNN International’e konuşan üst düzey ABD’li yetkili, “Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e gerçekleştirdiği saldırılarının boyutu ve niteliği göz önüne alındığında ateşkes çağrısı yapılmasının uygun olmayacağını” belirtip İsrail ordusunun da uluslararası hukuka uygun davranması gerektiğini vurguladı.

YENİ AŞAMA GELİYOR: HAVA SALDIRILARI AZALACAK

İsmi açıklanmayan yetkili, İsrail’in önümüzdeki günlerde hava saldırılarını azaltacağını iddia ederek, Tel Aviv yönetiminin daha taktiksel bir kara operasyonuna odaklanacağı yeni bir aşamanın başlayacağını söyledi. İsrail kara saldırısında “Gazze metrosu” olarak da bilinen Hamas tünellerine odaklanacak.

Yetkili ayrıca, Hamas’ın Gazze’de tuttuğu rehinelerin güvenli bir şekilde serbest bırakılmasını sağlamak için “yoğun sürecin devam ettiğini” söyledi ve sayıları 240’ı geçen rehinelerin hepsinin serbest kalmasının “zor” olduğunu kabul etti.

Kaynak: Star

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close