ABD Donanması 'Devil Ray' insansız su üstü aracını ölümcül mühimmatlarla" donatıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Donanması ‘Devil Ray’ insansız su üstü aracını ölümcül mühimmatlarla” donatıyor

Abone Ol 

ABD Donanması, ölümcül mühimmatlarla donatılmış T38 “Devil Ray” insansız su üstü aracının (USV) başarılı bir şekilde denendiğini duyurdu.

Verilen bilgilere göre; ABD donanması tarafından yapılan Digital Talon tatbikatının bir parçası olarak gerçekleştirilen test, T38 USV’nin “ölümcül minyatür hava füzesinin” Orta Doğu’daki ilk kullanımı oldu.

ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı’na göre, tatbikat çerçevesinde simüle edilmiş düşman hedefleri başarı ile yok edildi.

Ayrıca insansız su üstü aracına monte edilmiş mühimmatlar, teknelerle temsil edilen düşman güçlerini vurmak için kullandı.

Üretici firma olan NAVCENT tarafından yapılan basın açıklamasında, “Çok sayıda atış etkinliği sırasında, Ölümcül Minyatür Hava Füze Sistemi ile donatılmış bir MARTAC T38 Devil Ray USV, her seferinde başarılı bir şekilde doğrudan isabet kaydetti” ifadeleri kullanıldı.

ABD NAVCENT Komutanı Koramiral Brad Cooper ise; “Bu insansız platformların ölümcüllüğünü kanıtladık. Bunu yaparak bölgesel deniz güvenliğini güçlendiriyor ve kötü niyetli faaliyetlere karşı caydırıcılığı arttırıyoruz.”

açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close