CMN NAVAL, EURONAVAL 2022'de yeni korvet tasarımını sunuyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

CMN NAVAL, EURONAVAL 2022’de yeni korvet tasarımını sunuyor

Abone Ol 

 Fransız tersanesi CMN NAVAL, 18-21 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Paris’te düzenlenen EURONAVAL 2022’de “SEAGUARD 96” isimli yeni korvet tasarımını sunuyor.

CMN NAVAL, istihbarat, gözetleme ve keşif, münhasır ekonomik bölge izleme ve gözetleme, caydırıcı saldırı operasyonları, destek dahil olmak üzere çok çeşitli görevleri yürütme yetenekleriyle yeni çok amaçlı korvet tasarımı SEAGUARD 96’yı geliştirdi. Korvet, en son teknolojiler ve 3D radar içeren Savaş Yönetim Sistemleri ile Hava Savunma Harbi, Kara Savunma Harbi, Denizaltı Harbi ve Asimetrik Harp için özel tüm silah sistemleri ve sensörleri ile donatılmıştır.

Teknenin verimliliği, denizcilik ve verimliliği artırmak için yenilikçi bir ince pruva bölümü ile grubun kanıtlanmış çizgilerinden geliştirilmiştir. Gemi kıç tarafında, 11 ton sınıfı bir helikopter için hangara ve iniş kalkış platformuna sahiptir.

SEAGUARD 96 korvet 96 metre uzunluğundadır, yaklaşık 2000 ton ağırlığındadır ve 60 kişilik mürettebata sahip. Tahrik ve güç üretim sistemi, maksimum 28 knot hız ve 7400 km’nin üzerinde menzili sağlayan dört dizel jeneratör ile birlikte iki ana dizel motor ve CPP pervanelerinden oluşmaktadır.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close