Boeing ve Nammo şirketleri Ramjet 155 mühimmatını başarıyla test etti - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Boeing ve Nammo şirketleri Ramjet 155 mühimmatını başarıyla test etti

Abone Ol 

Boeing ve Norveç firması Nammo’dan oluşan bir ekip, Ramjet 155 uzun menzilli topçu mermisinin yerden atış testlerini başarıyla gerçekleştirdi.

 

                                       Defencehere arabia’da yayımlanan haberin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır

Ramjet 155 mühimmatı, Uzun menzilli isabetli atış yeteneği kazandıran, yeni teknoloji kullanan ve ABD Ordusunun temel modernizasyon önceliklerinden biri olarak nitelendirilen mühimmattır.

Nammo şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre, Ocak ve Mart ayları arasında mühimmatın testleri Norveç’te gerçekleştirildi ve testler mühimmatın performans beklentilerini kanıtladı.

Boeing Phantom Works başkan yardımcısı ve genel müdürü Steve Nordlund mühimmat ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Uzun menzilli, hassas ateşleme kabiliyeti ABD ordusu için en önemli modernizasyon önceliğidir. Bu aynı zamanda Boeing için de en büyük öncelik. Ortaya çıkan tehditlere karşı üstün ve uygun maliyetli yetenek sağlayacağına inandığımız Ramjet 155’in devam eden geliştirme ve test sürecindeki ilerlemeden çok memnunuz.”

Nammo  şirketinin CEO’su Morten Brandtzig ise , “Ramjet’in geliştirilmesinde büyük bir engelle karşılaşmadan mükemmel bir ilerleme görüyoruz. Son testler çok umut vericiydi”. Dedi.

KAYNAK:M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close