Beyaz Saray: "Kuzey Kore, Rusya’ya silah sağlamanın bedelini ödeyecek" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Beyaz Saray: “Kuzey Kore, Rusya’ya silah sağlamanın bedelini ödeyecek”

Abone Ol 

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, “savunma yeteneklerini geliştirmek için Kuzey Kore gibi bir ülkeye yönelmek zorunda kalan Rusya hakkında birçok şeyi gösteriyor” dedi.

Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, Kuzey Kore’yi, Ukrayna’ya karşı savaşında Rusya’ya silah sağlaması halinde bunun sonuçları olacağı konusunda uyardı.

AFP’nin aktardığı habere göre, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan dün düzenlediği basın toplantısında, “Kışa girerken tahıl silolarına ve büyük şehirlerin ısıtma altyapılarına saldırmak, modern egemen bir ulusa ait toprakları ele geçirmek için savaş alanında kullanılmak üzere Rusya’ya silah sağlamak Kuzey Kore’ye pek iyi yansımaz. Uluslararası toplumda bunun bedelini ödeyecekler” dedi.

Sullivan, “Bu potansiyel anlaşmalar Rusya’nın büyük miktarda silah, özellikle topçu mühimmatı ve savunma sanayii için hammadde elde etmesine yol açacak” ifadelerini kullandı.

Hangi silahların teslim edilebileceğini belirtemeyeceğini söyleyen Sullivan, “Teslim edilebilecek ekipmanın türü ve kalitesi sorunu hala açık. Ancak bu, savunma yeteneklerini geliştirmek için Kuzey Kore gibi bir ülkeye yönelmek zorunda kalan Rusya hakkında birçok şeyi gösteriyor” diye konuştu.

Kaynak: Şarku’l Avsat

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close