BAE Systems, İHA ve askeri teçhizatları birbirine bağlayan yeni iletişim ağını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

BAE Systems, İHA ve askeri teçhizatları birbirine bağlayan yeni iletişim ağını tanıttı

Abone Ol 

BAE Systems, küçük keşif dronlarından zırhlı araçlara, savaş gemilerine, savaş uçaklarına ve askeri komutanlıklara kadar “her şeyi” birbirine bağlayabilen yeni bir iletişim ağını tanıttı.

BAE System tarafından verilen bilgilere göre NetVIPR olarak adlandırılan iletişim ağı, her biri güvenli bir şekilde veri ekleyebilen, erişebilen ve taşıyabilen bir dizi entegre sistemden oluşuyor.

Şirkete göre, birden fazla sistemi entegre etmek, çeşitli iletişim kanalları hasar görse veya yok edilse bile optimum ağ hızını ve bilgi akışının sürekli olarak devam etmesini sağlıyor.

NetVIPR’nin, genellikle karşıt güçler tarafından hedeflenen uydulara veya sabit altyapılara güvenmekten kaçınmak için “tam iletişim altyapısı yelpazesini” kullandığı belirtti.

BAE Systems tarafından yapılan açıklamada;  “Geleneksel askeri ağlar, donanımın kurulmasına ve daha sonra uzmanlar tarafından bakımına bağımlı sistemlerdir. NetVIPR ise, kullandığı yazılım uzaktan güncellenebilen ve kesintisiz şekilde iletişim sağlayan bir sistemdir.” ifadeleri kullanıldı. 

BAE Systems, özellikle günümüzün çok alanlı savaş alanı daha çekişmeli hale geldikçe, dünya çapındaki orduların iletişimlerinin kontrolünü elinde tutmaları gerektiğine dikkat çekiyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close