Azerbaycan ve Pakistan arasında askeri işbirliği anlaşması - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Azerbaycan ve Pakistan arasında askeri işbirliği anlaşması

Abone Ol 

Trend Haber Ajansı’nın Azerbaycan Savunma Bakanlığı’na dayandırdığı habere göre, Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile Pakistan İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı arasında askeri işbirliği anlaşması imzalandı.

Trend tarafından verilen bilgillere göre; Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile Pakistan Genelkurmay Başkanlığı arasında, Azerbaycan-Pakistan çalışma grubu düzeyindeki 10. toplantı gerçekleştirildi ve bu toplantıda alınan kararlar doğtultusunda iki ülke arasında askeri işbirliği protololü imzalandı.

Toplantıda ikili askeri işbirliğinin mevcut durumu ve gelişme perspektifleri, askeri eğitim ve askeri teknoloj transferleri, operasyonel planlama, ortak tatbikatlar ve karşılıklı ilgi duyulan diğer konular hakkında ayrıntılı görüş alışverişinde bulunuldu.

İki ülke arasındaki ilişkilerin yüksek düzeyde olduğunun kaydedildiği görüşmede, Keşmir sorununda Azerbaycan’ın, Pakistan’ın adil tutumunu kararlılıkla desteklediği belirtildi.

Protokol hakkında ayrıntı verilmese de; basına yansıyan bilgilere göre protokol kapsamında, iki ülke arasında ortak tatbikatlar konusunda yeni planlamalar yapılacak ve özellikle askeri teknoloji konusunda ortak projeler yürütülecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close