Avustralya, Güney Kore'den 129 adet piyade zırhlı aracı satın alıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Avustralya, Güney Kore’den 129 adet piyade zırhlı aracı satın alıyor

Abone Ol 

Avustralya, Güney Kore merkezli Hanwha Defence Australia ile 129 adet Redback Piyade Savaş Aracı (IFV) teslimatı ve desteği için 2,4 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; Avustralya Ordusu’nun kara kuvvetlerine bugüne kadar yapılan en büyük yatırımı temsil eden sözleşme, eğitim ve destek sistemi bileşenlerini de içeriyor.

Hanwha Aerospace tarafından yapılan basın açıklamasında; Güney Koreli bir savunma şirketinin Avustralya Ordusu için ilk kez başarılı bir şekilde savunma çözümleri geliştirmesi “tarihi bir dönüm noktası” olarak nitelendirildi.

Hanwha Aerospace Başkanı ve CEO’su Jae-il Son; “Avustralya ve Güney Kore arasındaki savunma bağları hızla büyüyor ve biz de bu büyüyen ilişkinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Verilen bilgilere göre; 129 adet ZMA’nın tamamı Avustralya’da üretilecek ve teslimatlar 2027’den 2028’e kadar devam edecek.

Redback Piyade Savaş Aracı

Redback Piyade Savaş Aracı, gürültü ve titreşimi en aza indirmek için kauçuk paletlerin üzerine oturtulmuş ve patlayılıcılara karşı gövde bölgesinde özel bir koruma paneli bulunmaktadır.

Hanwha Defence Australia tarafından yerli üretilen Redback araçları, firmanın tesislerinde Huntsman AS9 kundağı motorlu obüsler ve AS10 zırhlı mühimmat ikmal araçları ile birlikte üretilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close