AM General, kamikaze drone fırlatma özellikli Humvee Zırhlı Araç konseptini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

AM General, kamikaze drone fırlatma özellikli Humvee Zırhlı Araç konseptini tanıttı

Abone Ol 

AM General, gezici mühimmat ve kamikaze insansız hava aracı sistemi ile donatılmış bir Humvee zırhlı araç konseptini tanıttı.

Verilen bilgilere göre otomobil ve drone üreticisi AeroVironment ve uzaktan silah istasyonu üreticisi Hornet Defense ile işbirliği içinde Humvee Saber Blade zırhlı aracın yeni sürümü geliştirildi.

Verilen bilgilere göre Humvee’nin yeni varyantı, aracın arkasında 10 zırhlı Sustalı 600 gezici mühimmat ve 14 adet daha küçük Sustalı 300’ü tutabilen çoklu fırlatıcılara sahip.

Ayrıca araç, üzerinde insansız hava aracı karşıtı bir Hornet Silah Sistemi kulesi taşıyor. Araç bu kule aracılığı ile “drone algılama halkası” özelliğine sahip. Elektro-optik kameralar ve yerleşik radarı sayesinde araç,  olası saldırılara 40 mm Heckler & Koch GMG otomatik bomba atar ile karşılık verebiliyor. 

AM Genel Müdür Yardımcısı John Chadbourne; “Humvee Sabre Blade Edition ile, savaş alanında korumanın sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz ve AeroVironment ve Hornet ile bu konsepti hayata geçirmek için geliştirdiğimiz ortak çabadan gurur duyuyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: M5

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close