Almanya, Ukrayna için Marder piyade savaş araçları sipariş etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya, Ukrayna için Marder piyade savaş araçları sipariş etti

Abone Ol 

Almanya, Ukrayna için ilave 20 adet Marder piyade savaş aracı teslim etmek üzere  savunma sanayi üreticisi Rheinmetall ile sözleşme imzaladğını açıkladı.

Savunma Sanayi üreticisi Rheinmetall’den yapılan basın açıklamasına göre, Almanya tarafından verilen sipariş Mart 2024’te verildi ve “çift haneli milyon Euro” aralığında bir değere sahip.

Askeri uzmanlara göre; gelişmiş hedefleme hassasiyeti için entegre lazer unsurları ile donatılmış Marder savaş araçları, Ukrayna’nın askeri yeteneklerinin artırılması açısından kritik bir adım olarak görülüyor.

Savunma Sanayi üreticisi Rheinmetall daha önce Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine doğrudan teslimatlar ve ortak programlar yoluyla yaklaşık 20 adet Marder savaş aracı tedarik etmişti.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; “Orijinal olarak Bundeswehr için geliştirilen Marder savaş araçları, muharebe etkinliğini korumak için sürekli olarak modernize edilen ve yükseltilen dünyanın en güvenilir muharebe araçlarından biri olmaya devam ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Sipariş edilen savaş araçlarının teslimat süresi ile ilgili bilgi verilmedi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close