Almanya, Ukrayna için 14 Adet THeMIS insansız kara aracı siparişi verdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya, Ukrayna için 14 Adet THeMIS insansız kara aracı siparişi verdi

Abone Ol 

Almanya Savunma Bakanlığı, Ukrayna için insansız kara araçları (UGV) üretmek üzere iki savunma ve teknoloji firmasıyla sözleşme imzaladı.

Almanya Savunma bağanlığından verilen bilgilere göre anlaşma, Berlin’in Rus saldırganlığına karşı koymak için gelişmiş sistemlere ihtiyaç duyan Ukrayna kuvvetlerini desteklemeye yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarakgerçekleştirildi.

Sözleşmeye göre, otonom sistem üreticisi olan Milrem Robotics ve Alman Krauss-Maffei Wegmann (KMW) savunma sanayi şirketleri Kiev’e 14 THeMIS UGV teslim etmek için ortak olarak çalışacak. 

Yedi tanesi yaralı tahliyesini desteklemek için yeniden yapılandırılacak olan insansız kara araçlarının yıl sonuna kadar Ukrayna’ya teslim edilmesi bekleniyor. 

THEMIS UGV

Milrem Robotics’in THEMIS UGV’si, tehlikeli veya ulaşılması zor alanlarda keşif, hedef belirleme, kurtarma ve diğer askeri görevleri gerçekleştirme yeteneğine sahip çok görevli bir saha unsurudur.

Araç, hafif zırhlı araçlarla çatışmaya girmek için tanksavar füzeleri ve makineli tüfekler gibi silah sistemleriyle donatılabilir.

İnsansız kara aracı saatte 50 kilometreye (37 mil) kadar hıza ulaşabilmektedir. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close