Almanya, İHA envanterini genişletiyor: Alman Ordusu LUNA NG keşif dronları teslim alacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya, İHA envanterini genişletiyor: Alman Ordusu LUNA NG keşif dronları teslim alacak

Abone Ol 

Alman silah üreticisi Rheinmetall, Alman Ordusu için yeni LUNA NG hava destekli keşif uçağını tedarik etmek üzere Bundeswehr ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Alman silah üreticisi Rheinmetall, Alman Ordusu için yeni LUNA NG hava destekli keşif dronları tedarik edileceğini ve bu doğrultuda Bundeswehr ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; ilk teslimatların 2025 yılının ikinci çeyreğinde teslim edilmesi bekleniyor. Verilen bilgilere göre siparişe ayrıca, yedek parça paketi ve eğitim desteği de dahil edildi.

Rheinmetall tarafından yapılan açıklamada; “Ukrayna’daki savaşta edinilen deneyim, operasyonel düzeyde gerçek zamanlı keşif sonuçlarının belirleyici önemini ortaya  koydu. LUNA NG İHA’ları tam da bu amaç için geliştirildi” ifadeleri kullanıldı.

LUNA NG keşif dronları, 110 kilogramlık maksimum kalkış ağırlığı ve aerodinamik, ultra hafif, yüksek stabiliteye sahip tasarımı sayesinde 12 saatten fazla havada kalabiliyor.

LUNA NG ayrıca, dikey kalkış ve iniş (VTOL) kabiliyeti ve 30 kilogramın üzerindeki faydalı yük kapasitesi taşıma özelliğine sahip.

Kaynak:M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close