AeroVironment, Vapor 55 MX İHA’sını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

AeroVironment, Vapor 55 MX İHA’sını tanıttı

Abone Ol 

 Akıllı, çok alanlı robotik sistemlerde dünya lideri AeroVironment, Inc., 13 Eylül’de yeni nesil VAPOR Helikopter insansız uçak sistemi (UAS, Unmanned Aircraft System), VAPOR 55 MX’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Modüler yapısı ile farklı görevlere uyumlu bir yapı sunan VAPOR 55 MX, savunma, ticari ve endüstriyel müşterilerin mevcut ve gelişmekte olan ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla havada kalma süresi ve arttırılmış yük kapasitesi sağlar.

AeroVironment genel müdürü Trace Stevenson, “Yeni VAPOR 55 MX sistemi; kolay bakım olanakları, çeşitli yüklere uyum sağlayabilen kolay yüklenebilir kargo kompartımanı ve modüler yağısı ile hem sivil hem de askeri müşteriler için kullanışlı bir platform.” dedi.

Önceki modellerine göre sınıfında üstün havada kalma süresi ve taşıma kapasitesi performansına sahip VAPOR 55 MX, daha verimli ve havada kalma performansını yüzde 25 arttıran tasarıma sahiptir. VAPOR 55 MX, ağır kaldırma kapasitesine sahiptir ve artırılmış kullanılabilir yük kapasitesi, kullanıcıların tek veya çoklu yük yapılandırmaları arasından seçim yapmasına olanak tanır.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close