ABD ve İsrail dolanan mühimmat geliştirecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD ve İsrail dolanan mühimmat geliştirecek

Abone Ol 

 ABD merkezli savunma sanayii kuruluşu Leonardo DRS, 6 Ekim’de Missouri, St. Louis’deki kara sistemleri biriminin, ABD pazarı için Spear’s Viper nano ölçekli hava mühimmatının bir versiyonunu geliştirmek üzere İsrailli SpearUAV Ltd. ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşma şartlarına göre DRS ve Spear, Viper mühimmatını ABD Ordusu’nun gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlıyor. Spear, Rusya Ukrayna arasındaki son büyük çatışmalar sırasında öğrenilen derslere yanıt olarak hızla geliştirdi.

Viper gibi küçük hava mühimmatları, çok hassas hedef yok etme kabiliyetlerini her asker için ulaşılabilir hale getiriyor. Viper, manga seviyesinde organik, duyarlı, hassas atışlar sağlayarak operatörlerin düşman keskin nişancıları ve RPG ekipleri gibi acil tehditleri yok etmelerine olanak tanıyor. Viper ile mümkün olan isabet oranı, karmaşık kentsel arazide sivil kaybı da en aza indiriyor.

DRS Land Systems Genel Müdürü Aaron Hankins, “Spear’ı öncü bir yapay zeka ve insansız teknoloji şirketi olarak tanıdık ve bu yeni ortaklıktan dolayı çok heyecanlıyız. Viper, mevcut insansız sistemler üzerindeki çabalarımızı genişletiyor ve askeri personele çok ihtiyaç duyulan ölümcül bir mühimmat kapasitesi getiriyor.” dedi.

SpearUAV CEO’su Gadi Kuperman şunları ekledi: “Kullanıcının Viper’a mermi veya el bombası gibi diğer herhangi bir savaş ekipmanı veya mühimmat parçası gözüyle bakmasını istiyoruz. Yani her an ve tereddüt etmeden kullanıma hazır ve kolay kullanılabilir olasını amaçlıyoruz.”

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close