ABD Özel kuvvetleri ilk kez Çin'e karşı Tayvan savunmasını simüle ediyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Özel kuvvetleri ilk kez Çin’e karşı Tayvan savunmasını simüle ediyor

Abone Ol 

ABD Özel Harekat Komutanlığı (USASOC), olası bir Çin işgaline karşı Tayvan’ın savunmasına ilişkin ilk simülasyonunu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Military haber sitesi tarafından güvenlik kaynaklarına dayandırılan raporuna göre ABD Özel Kuvvetleri, Tayvan’ı Çin güçlerine karşı savunmak için adanın savunmasını simüle eden tatbikatlar gerçekleştirdi.

Tatbikat sırasında Amerikan kuvvetleri, birkaç CH-47 Chinook helikopterlerini ve özel kuvvet askerlerini, Tayvan’da yeri açıklanmayan bir yapının üzerine indirdi. Askerler daha sonra bölgeye sızdı ve belirlenen taktikleri simüle etti.

Verilen bilgilere göre askerler ayrıca, Switchblade kamikaze insansız hava araçlarını kullanarak, belirlenen noktalara saldırı tatbikatı gerçekleştirdiler.

“Gerçek bir operasyon simüle edildi”

USASOC tarafından yapılan tatbikatların, Çin’in Tayvan etrafında askeri faaliyetlerini artırması nedeni ile gerçekleştirildi.

USASOC komutanı Korgeneral Jonathan Braga yaptığı açıklamada; “Çin’in Tayvan’a karşı olası bir işgal girişimi durumunda yaşanabilecekleri kurguladığımız tatbikatlarda, gerçek bir operasyona yakın şekilde simülasyon gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Askerler, Tayvan topraklarına girme simülasyonunun yanı sıra, savaş alanında kritik bir avantaj elde etmek için orta ila ileri düzey Mandarin komuta faaliyetleri de yürüttüler.

USASOC ayrıca, Tayvan’da çok sayıda sivilin de gerçek bir işgal durumunda Çin kuvvetleriyle savaşmak için eğitileceğini açıkladı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close