ABD Ordusu yeni nesil Abrams tankları teslim alacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Ordusu yeni nesil Abrams tankları teslim alacak

Abone Ol 

ABD Ordusu, daha hafif olması ve savaş alanında beka kabiliyetini arttıracak ileri teknolojilere sahip olması hedeflenen yeni M1E3 Abrams tank varyantının ön tasarımına başlaması için General Dynamics Land Systems ile bir sözleşme imzaladı.

Defense News tarafından verilen bilgilere göre, bu girişim ABD ordusunun savaş aracı filosunu modernize etmeye yönelik daha geniş kapsamlı bir çabanın parçası olarak hayata geçirilecek.

ABD ordusunun muharebe araçları modernizasyonu başkanı Tuğgeneral Geoffrey Norman, sözleşmenin M1E3 Abrams’ın gereksinimlerini şekillendirmede Genaral Dynamics ile yakın işbirliği yapacaklarını açıkladı.

Norman, “XM30 muharebe araçları ve M1E3 tanklarının bir zırhlı tugay muharebe ekibine eş zamanlı olarak sahaya sürülmesinin Ordu için gerçek bir iyilik olacağını düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

ABD Ordusu ayrıca, şu anda Bradley piyade savaş aracının yerini alacak olan XM30 aracını geliştirmek için Amerikan Rheinmetall Vehicles ve General Dynamics Land Systems arasında bir çalışma yürütüyor.

ABD Ordusu’nun ana muharebe tankı M1E3 Abrams için başlattığı projede çok sayıda yenilik sağlanacak ve yeni projede tank, 13 ton hafifletilerek daha yeni nesil teknolojilere sahip olacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close