ABD, ordudan yapılan tasarruflarla Ukrayna'ya yeni askeri yardım paketi gönderecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD, ordudan yapılan tasarruflarla Ukrayna’ya yeni askeri yardım paketi gönderecek

Abone Ol 

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler Ukrayna’ya fon sağlanmasını engellemeye devam ederken ABD, Ukrayna için 400 milyon dolar değerinde yeni bir askeri yardım paketi hazırlıyor.

Reuters’in haberine göre Ukrayna’ya yapılacak olan yeni yardım paketi, Pentagon’un son sözleşmelerden elde ettiği tasarruflardan karşılanacak.

ABD Temsilciler Meclisi Ukrayna, İsrail ve Hint-Pasifik bölgesine yönelik yardımları artıran 95 milyar dolarlık güvenlik paketini henüz kabul etmedi. Pentagon, Aralık ayından bu yana Kiev’e ek silah gönderemiyor.

Reuters’ın haberine göre yeni yardım paketi, uzun menzilli ATACMS füzesinin eski bir versiyonu olan Anti-Personel/Anti-Materyal ya da APAM’ları da içerecek.

Ukrayna’dan gelen haberler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in güçlerine karşı savaşan askerlerin mühimmatının tükenmekte olduğunu gösteriyor.

Diğer yandan Biden’ın Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines, milletvekillerini Ukrayna’ya daha fazla askeri yardımı onaylamaya çağırdı ve Ukrayna’nın Washington’dan daha fazla yardım almadan Rusya’dan geri aldığı toprakları elinde tutmasının zor olduğu çağrısında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close