ABD İsrail'e 'danışman' olarak 2 bin 'seçilmiş asker' yollayacak - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

ABD İsrail’e ‘danışman’ olarak 2 bin ‘seçilmiş asker’ yollayacak

Abone Ol 

ABD merkezli yayın organı The Wall Street Journal (WSJ) ABD’nin İsrail’e destek amacıyla ‘özel seçilen’ 2 bin asker göndereceğini yazdı.

Askerlerin ‘danışmanlık’ hizmetinde bulunacağı belirtilen haberde, “Yetkililer, askerlerin savaş görevinde bulunmayacağını açıkladı” ifadeleri yer aldı. ABD, ‘İsrail’e destek’ olarak Doğu Akdeniz’de iki uçak gemisini konuşlandırma kararı almıştı.

ABD filosunu ve askerlerini Doğu Akdeniz’e yığıyor

ABD, İsrail’e yapılan saldırıları bahane ederek iki uçak gemisini Doğu Akdeniz’e gönderdi. ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, ABD’nin, “Bölgesel caydırıcılık çabalarını desteklemek amacıyla Savunma Bakanlığının bölgedeki pozisyonunu güçlendirmek için adım attığı” kaydedildi.
ABD Hava Kuvvetlerinin bölgedeki F-35, F-15, F-16 ve A-10 savaş uçağı filolarının artırılması yönünde de adımlar atıldığı bilgisine yer verilerek, “ABD, gerekirse bu caydırıcılık duruşunu daha da güçlendirmek için küresel olarak güçlerini hazır bulunduruyor.” ifadesi paylaşıldı.
ABD Başkanı Joe Biden’ın talimatının ise, “İsrail’e şu anda Hamas’tan gelen saldırılarla başa çıkması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladıklarından emin olmak” olduğu aktarıldı.

ABD İsrail’e ‘danışman’ olarak 2 bin ‘seçilmiş asker’ yolluyor

ABD merkezli yayın organı The Wall Street Journal (WSJ) ABD’nin İsrail’e destek amacıyla ‘özel seçilen’ 2 bin asker göndereceğini yazdı.

“Savaşa girmeyecekler” iddiası

Askerlerin ‘danışmanlık’ hizmetinde bulunacağı öne sürülen haberde, “Yetkililer, askerlerin savaş görevinde bulunmayacağını açıkladı” ifadeleri yer aldı.
Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close