ABD Hava Kuvvetleri’nin jet eğitim uçaklarının işlemci tedarikçisi belli oldu - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Hava Kuvvetleri’nin jet eğitim uçaklarının işlemci tedarikçisi belli oldu

Abone Ol 

 ABD savunma şirketi L3Harris Technologies, en yeni ABD Hava Kuvvetleri jet eğitim uçağı olan T-7A Red Hawk için görev yönetimi işlemcileri tedarik etmek üzere Boeing ile 91,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Red Hawk için özel olarak geliştirilen görev yönetimi işlemcileri, birden fazla veri akışını harmanlayarak bir pilotun uçuş sırasında işlemesi gereken bilgileri deşifre etmeyi kolaylaştırıyor. Sensörlerden alınan verilerin işlenmesi ve kokpitteki ekranlara iletilmesiyle pilotlara savaş alanındaki farkındalığını arttırılıyor. İşlemciler ayrıca eğitim alan pilotlar için özel simülasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

L3Harris Uzay ve Hava Sistemleri Başkanı Ed Zoiss, “L3Harris görev yönetimi işlemcileri, T-7A Red Hawk’ın yeni nesil Hava Kuvvetleri pilotlarını eğitme misyonunun anahtarıdır” dedi. “İşlemciler, Hava Kuvvetlerinin pilot hazırlığını desteklemek için güvenebileceği teknolojiyi sağlıyor.”

İşlemci teknolojisi, hava taşıtı için bakım ve kullanım döngüsü maliyetlerini azaltırken operasyonel güvenilirliği artıran dijital, açık sistem tasarımının bir parçasıdır. Gelecekteki büyüme fırsatları için tasarlanan işlemciler, görev yeteneklerini genişletmeye olanak sağlayacak bir yapıya sahip.

Görev yönetimi işlemcisi, L3Harris’in F-35 ve F/A-18 uçaklarının yanı sıra ABD Donanması’nın yeni MQ-25 insansız havadan yakıt ikmal uçağı da dahil olmak üzere çeşitli platformlardaki tecrübeden faydalanıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close