ABD Deniz Piyadeleri yeni MADIS hava savunma sistemini test etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Deniz Piyadeleri yeni MADIS hava savunma sistemini test etti

Abone Ol 

ABD Deniz Piyadeleri, insansız hava araçlarına karşı üretilen MADIS hava savunma sisteminin, düşük oranlı ilk üretim modelinin canlı atış testlerini gerçekleştirdi.

ABD merkezli Defence Post  tarafından verilen bilgilere göre; Arizona’daki Yuma Deneme Sahasında gerçekleştirilen test sırasında, MADIS hava savunma sisteminin insansız hava araçlarını tespit etme, izleme, tanımlama ve imha etme kabiliyetine dair denemeler gerçekleştirildi.

ABD Deniz Piyadeleri Hava Savunma program yöneticisi Albay Andrew Konicki, MADIS hava savunma sisteminin, ordunun görev başarısını arttırma ve Deniz Piyadelerinin havadan gelen tehditleri etkisiz hale getirme kabiliyetini arttırmadaki önemli rolü olacağını belirtti.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; canlı atış testtleri sırasında gerçek savaş alanı senaryoları simüle edildi ve MADIS hava savunma sistemi tüm görevleri başarı ile tamamladı.

Kısa menzilli, karadan havaya bir sistem olan MADIS, insansız uçak sistemlerinin yanı sıra sabit kanatlı ve döner kanatlı uçakları caydırmak ve etkisiz hale getirmek için tasarlanmış ve Hafif Taktik Araca monte edilmiştir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close