ABD Avustralya'ya HIMARS satışını onayladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Avustralya’ya HIMARS satışını onayladı

Abone Ol 

ABD Dışişleri Bakanlığı, M142 Yüksek Hareket Kabiliyetli Topçu Roket Sistemleri (HIMARS) ve ilgili ekipmanların Avustralya’ya olası satışına yeşil ışık yaktı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Avustralya’ya olası HIMARS satışının onaylandığını duyurdu. Potansiyel anlaşmanın tahmini değerinin ise 975 milyon dolar olacağı belirtildi.

Satın Alma Detayları:

Ana Ekipman: 22 adede kadar M142 Yüksek Hareket Kabiliyetli Topçu Roket Sistemi (HIMARS).

Roket Sistemi Podları:

60 adet M30A1 Güdümlü Çoklu Fırlatma Roket Sistemi (GMLRS) Duyarsız Mühimmat Tahrik Sistemli (IMPS) Alternatif Harp Başlığı (AW) Podu.
40 adet M31A1 GMLRS Üniter (GMLRS-U) IMPS’li Yüksek Patlayıcı (HE) Podu.
66 M30A2 Uzatılmış Menzilli (ER)-GMLRS AW Podları.
24 M31A2 ER GMLRS Üniter (HE) Bölmeleri.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre bu pakete; Azaltılmış Menzilli Tatbikat Roketi (RRPR) Podları, HIMARS Lançeri için interkom sistemleri, M1084A2 HIMARS Yeniden İkmal Araçları (RSV), römorklar, forkliftler, iletişim bağlantıları, makineli tüfek bağlantıları, sağlamlaştırılmış dizüstü bilgisayarlar, eğitim ekipmanları, yedek parçalar, hizmetler ve diğer ilgili ekipman ve destek dahil edilecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre; Lockheed Martin (Grand Prairie, TX), L3Harris Corporation (Melbourne, FL), Leonardo DRS (Arlington, VA) ve Oshkosh Corporation (Stafford, VA) gibi önemli savunma firmaları ana yükleniciler olarak belirlendi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close