Ukrayna: "Putin, Belarus'u Ukrayna'ya karşı bir kara savaşına sürükleyecek" - M5 Dergi
Genel

Ukrayna: “Putin, Belarus’u Ukrayna’ya karşı bir kara savaşına sürükleyecek”

Abone Ol 

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Müşterek Kuvvetler Komutanı Korgeneral Serhii Naev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Belarus ziyareti sırasında, Rusya ve Belarus arasında Belarus Silahlı Kuvvetleri’nin Ukrayna’ya karşı savaşa daha geniş katılımını konuşacaklarını iddia etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 16 Aralık’ta ülkesinin Güvenlik Konseyi ile görüşerek komşu ülkelerle “işbirliğini” tartıştığı bir bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu toplantının sonuçlarına yansıyan bilgilere göre Putin, 19 Aralık’ta geniş bir heyetle Minsk’i ziyaret etmeyi planlıyor. Minsk ziyareti sırasında ise Lukashenko ile Putin arasında bire bir görüşme ve ardından bir basın toplantısı planlanıyor. 

Ukrayna yetkililerine göre Putin ve Lukashenko arasında gerçekleşecek bu görüşmede Putin, Belarus ordusunun  Ukrayna’ya karşı savaşa daha geniş katılımını sağlayacak.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Müşterek Kuvvetler Komutanı Korgeneral Serhii Naev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmenin ardından Belarus askerlerini Ukrayna’ya karşı kara savaşına sürükleyeceğini iddia etti. 

Kaynak: M5

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close