Ukraynalı Eski İstihbarat Subayı: "Rus Güçleri Bizi Yarım Daire İçerisine Alıyor" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Ukraynalı Eski İstihbarat Subayı: “Rus Güçleri Bizi Yarım Daire İçerisine Alıyor”

Abone Ol 

Ukraynalı eski istihbarat subayı Andriy Rymaruk,  Rusya’nın Ukrayna’yı tam ölçekli bir işgale hazırlandığı iddia etti.

Analiz M5 tarafından çevrilmiştir.

Ukraynalı eski istihbarat subayı Andriy Rymaruk Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin ekipman konvoylarının hareketlerini gösteren görüntüler ve alınan istihbaratlara göre Rusya’nın stratejisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rymaruk özellikle transferin tamamen açık bir şekilde gerçekleşmesinden endişe ediyor.

Eski istihbarat subayı Andriy Rymaruk; Rusya sınır bölgelerindeki teçhizat ve askeri personel sayısının önemli ölçüde arttığını kaydetti.

Rymaruk, daha endişe verici olan gelişmenin ise Rus Silahlı Kuvvetleri’nin ağır askeri teçhizatlarını Kırım Yarımadası’na transfer etmiş olma ihtimali olduğunu belirtti.

Bizi Yarım Daire İçerisine Alıyorlar

Rymaruk, Rusya’nın “hem kuzeyden hem de güneyden” saldırabileceğini iddia ederek uyarılarda bulundu.

Rymaruk; “Gelişmelere bakıldığında Rus güçleri Belarus topraklarını da kullanılabilir. Diğer transferlere ve sahadaki gelişmelere baktığımızda bizi bir yarım daire içerisine aldıklarını düşünüyorum.” tespitinde bulundu.

Eski istihbarat subayına göre, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı artan tehlikenin farkında. Bu nedenle yedek güçleri hızla harekete geçirmeya başladı. Askerlerini Donbass ve Rusya’nın sınırlarına yaklaştırma stratejisini düşünüyorlar.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close