Raytheon, ABD'nin Jeo-uzaysal istihbarat sistemini desteklemeye devam edecek - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Raytheon, ABD’nin Jeo-uzaysal istihbarat sistemini desteklemeye devam edecek

Abone Ol 

Bir Raytheon Technologies işletmesi olan Raytheon Intelligence & Space, ABD Hava Kuvvetleri’nin Dağıtılmış Ortak Yer Sistemi veya AF DCGS ve Ulusal Hava Muhafızları konumları için Jeo-uzamsal İstihbarat sistemi görev desteğini ve eğitimini sürdürmek için beş yıllık süresiz teslimat, belirsiz miktarda bir sözleşmesi imzaladı.

Dünya çapında. DCGS GEOINT Saha Desteği sözleşmesi kapsamında RI&S, mevcut DCGS silah sistemi temel çizgisi için görev desteği ve mühendislik hizmetleri sağlayacak ve ayrıca Açık Mimari DCGS’ye geçişi kolaylaştırmak için Hava Kuvvetleri ile ortaklık yapacak.

C2 Digital Solutions, Space Başkan Yardımcısı David Appel, “Bu ödül, GEOINT görev desteğinin ve gerçek zamanlı sensör kontrolünün merkez tabanlı, açık mimari kurumsal operasyonlara geçişini kolaylaştırmak için Hava Kuvvetleri ile ortaklığımızı sürdürmemizi sağlıyor. “Bu, savaş alanı, platform veya sensörden bağımsız olarak sorunları çözmek isteyen müşterilerimize otomatik, ortak tasarım özellikli teklifler sağlama taahhüdümüzün bir örneğidir.” dedi.

Raytheon Şirketi, silah ve askeri ve ticari elektronikte üretim konsantrasyonları bulunan büyük bir ABD savunma müteahhitliği ve sanayi şirketiydi. Daha önce 2007 başlarına kadar kurumsal ve özel görev uçaklarında yer aldı. Raytheon, dünyanın en büyük güdümlü füze üreticisiydi. Nisan 2020’de şirket, Raytheon Technologies’i oluşturmak için United Technologies Corporation ile birleşti. Raytheon, algılama alanlarında elektronik, görev sistemleri entegrasyonu ve diğer yetenekleri sağlar.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close