Indra'nın 3D radarı NATO testlerini geçti - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Indra’nın 3D radarı NATO testlerini geçti

Abone Ol 

Indra tarafından geliştirilen Lanza 3D Yerleştirilebilir Hava Savunma Radarı (DADR), NATO taktik balistik füze tespit ve izleme denemelerini geçti.

Şirket, 3 Ocak’ta, radarın Meksika, Guadalajara’daki Ulusal Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü’nün Radyo-Elektrik Değerlendirme ve Analiz Merkezi’ndeki katı NATO testlerinden geçtiğini duyurdu.

Indra’ya göre, platform “tahmini fırlatma noktası, etki noktası, durdurma noktası vb. gibi saldırı, savunma ve istihbarat eylemlerini tetiklemek için gereken farklı yörünge parametrelerini” tahmin edebildi. Bunun karşılığında, balistik saldırıları etkisiz hale getirmek veya hasarı hafifletmek için komuta ve kontrol merkezlerini gerekli bilgilerle bilgilendireceğini iddia ediyor.

NATO Destek ve Tedarik Ajansı, radarın yeteneklerini değerlendirmek için özel bir sertifikasyon ve değerlendirme aracı benimsedi. Bu, bir balistik füze tarafından yansıtılan geri dönüş radar sinyalini taklit etmek için bir yer kontrol istasyonu ve bir drone üzerinde bir verici araç kullanmayı içeriyordu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close