Biden: "Netanyahu Gazze'de hata yapıyor" - M5 Dergi
Dünya

Biden: “Netanyahu Gazze’de hata yapıyor”

Abone Ol 

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Gazze Şeridi’ndeki eylemlerini “hata” olarak nitelendirdi. Biden, “Yaptığı şeyin bir hata olduğunu düşünüyorum. Yaklaşımına katılmıyorum.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu hükümetinin Gazze’deki tutumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Netanyahu’yu Gazze’deki eylemlerinden dolayı eleştiren Biden, “Yaptığı şeyin bir hata olduğunu düşünüyorum. Yaklaşımına katılmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Biden, İsrail’e Gazze’de acil ateşkes sağlanması için adım atması ve insani yardımlara erişime izin vermesi çağrısında bulunarak, “Gazze’deki insanların tıbbi ve gıda ihtiyaçlarını karşılamamak için hiçbir mazeret olamaz. Bunun hemen yapılması gerekiyor.” dedi.

ABD Başkanı Biden, 4 Nisan’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde “Gazze’de acil ateşkes sağlanması” ve “İsrail’in bu konuda ateşkese yönelik adım atması” çağrısında bulunmuştu. Biden, görüşmede, World Central Kitchen (WCK) adlı uluslararası yardım kuruluşunun 7 çalışanının İsrail tarafından öldürülmesini de gündeme getirerek WCK ve bölgede görev yapan insani yardım kuruluşlarına yönelik saldırıların ve Gazze’deki insani durumun “kabul edilemez” olduğunu vurgulamıştı.

Kaynak: AA

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close