ABD, savaş gemileri ve denizaltılarına hipersonik silah entegrasyonu için kaynak arıyor - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

ABD, savaş gemileri ve denizaltılarına hipersonik silah entegrasyonu için kaynak arıyor

Abone Ol 

ABD Donanması, hipersonik silahların yüzey savaş gemilerine ve saldırı denizaltılarına olası entegrasyonu için savunma ve teknoloji firmalarına kaynak arayan bir uyarı yayınladı.

Bildirime göre, entegratörler, Konvansiyonel Prompt Strike hipersonik füzesini Zumwalt sınıfı muhriplere ve Virginia sınıfı denizaltılara entegre etmek için teknik program yönetimi ve sistem mühendisliği sağlayabilmelidir.

Füze, destroyer ve denizaltıyı desteklemek için üçlü paket konfigürasyonunda gelmelidir.

Bildirim, ilgili tarafların Silah Kontrol Sistemi (WCS) donanım ve yazılım tasarımı sağlamasını ve geliştirilmesini ve test edilmesini kolaylaştırmasını gerektirir.

ABD Donanması, tebligat istenen kaynakların bir teklif talebi olmadığını ve bir sözleşme kararı teşkil etmediğini açıklığa kavuşturur.

Girişime katılmak isteyen şirketler, bir Konvansiyonel Hızlı Saldırı silah sistemi inşa etme, entegre etme, test etme ve üretme konusundaki yeteneklerini ve deneyimlerini gösteren bir teknik belge sunmalıdır.

ABD Hipersonik Silahların Geliştirilmesini Hızlandırdı

ABD hükümeti, gelişen tehditleri caydırmak için hipersonik silahların geliştirilmesini, satın alınmasını ve test edilmesini hızlandırdı.

Mart ayında, ABD Deniz Operasyonları Şefi Amiral Mike Gilday , ülkenin Zumwalt sınıfı destroyerinin hipersonik silahlara sahip ilk ABD deniz platformu olacağını duyurdu .

2025 yılına kadar geminin iskele ve sancak taraflarına en az iki set hipersonik füze tüpünün yerleştirileceği bildiriliyor.

ABD ayrıca hipersonik silahlarını ve elektronik savaş yeteneklerini güçlendirmek için İngiltere ve Avustralya ile işbirliği yapmayı kabul etti .

Ek olarak, Breaking Defense tarafından elde edilen birkaç bütçe doğrulama belgesi , Donanmanın hipersonik hızda havadan fırlatılan, gemileri öldüren bir füze geliştirmek istediğini gösteriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close