Selçuk Bayraktar'dan gururlandıran paylaşım: Şimşek gibi Türk atlarının geçtiği yoldan... - M5 Dergi
KitaplıkSavunma Haberleri

Selçuk Bayraktar’dan gururlandıran paylaşım: Şimşek gibi Türk atlarının geçtiği yoldan…

Abone Ol 

Bayraktar, sosyal medya hesabından AKINCI hakkında yeni bir paylaşımda bulundu. Bayraktar yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Ak tolgalı beylerbeyi haykırdı: İlerle! Bir yaz günü geçtik Tuna’dan kaafilelerle… Şimşek gibi bir semte atıldık yedi koldan. Şimşek gibi Türk atlarının geçtiği yoldan.

AKINCI’NIN ÖZELLİKLERİ

Bayraktar Akıncı TİHA, 40 bin feet irtifaya kadar yükselebiliyor, 24 saat uçuş gerçekleştirebiliyor. Bin 350 kg faydalı yük taşıma kapasitesine sahip. Taarruzi İHA sistemi, taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapacak. Çok çekirdekli 6 yapay zeka bilgisayarı ile sensörlerden aldığı verileri işleyerek karar verme kabiliyetine de sahip. Bu yapay zeka sistemi Bayraktar Akıncı TİHA’nın daha etkin kullanımını sağlayacak.

Akıncı TİHA, havadan bombardıman da icra edebiliyor. Türkiye’de milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılacak Akıncı TİHA, böylece hava hedeflerini de etkisiz hale getirebiliyor. Bu hedefleri yerli hava-hava mühimmatları Gökdoğan ve Bozdoğan ile vuracak. Yerli seyir füzesi SOM ile stratejik hedeflere uzak menzilden taarruz gerçekleştirebilecek.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close