SAR 9X, ABD'de "Yılın En İyisi" Seçildi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

SAR 9X, ABD’de “Yılın En İyisi” Seçildi

Abone Ol 

Türkiye’nin alanında lider firması Sarsılmaz, dünyanın en büyük silah pazarı olma özelliğini taşıyan Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) büyük bir başarıya imza attı.

Sarsılmaz tarafından geliştirilip üretilen SAR 9X, dünyanın yakından takip ettiği ABD’deki Editors’ Choice Award – Editörlerin Seçimi Ödülü’nde “2020 Yılının En İyi Tabancası” seçildi.

SAR 9 polimer görev tabancalarının versiyonlarından biri olan SAR 9X, soğutma kanalları gibi yeni özelliklere haiz.

Kullanıcı isteğine göre renk ve desen ayarlaması yapılabilen tabanca 9x19mm mermileri ateşleyebiliyor.

15+1 veya 17+1 mermi kapasiteleriyle kullanılabilen SAR 9X, 193mm uzunluğunda ve 790 gram ağırlında.

ABD’de yüz binlerce kişinin takip ettiği On Target dergisi tarafından düzenlenen Editors’ Choice Award’da, SAR 9X’in yanı sıra dünyanın önde gelen silah üreticilerinin en iyi tabancaları değerlendirmeye alındı. Değerlendirme, ABD silah dünyasının önde gelen isimlerince silahların uygulamaya dayalı teknik testlere tabi tutulması yöntemiyle yapıldı.

Oylama sonucunda, Sarsılmaz tarafından tamamen yerli ve milli olanaklarla üretilen SAR 9X birinciliği elde ederek bir kez daha tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Değerlendirmede en fazla oyu alan SAR 9X, gösterdiği performans ve sahip olduğu teknik özelliklerle çıtayı en yüksek seviyeye çıkardı.

2020 Editors’ Choice Award oylamasında, SAR 9X için oy kullananlar arasında dünyaca ünlü ateşli silahlar eğitmeni ve Guns dergisi editörü Massad Ayoob, Tactical Life’tan Dave Bahde, Guns & Ammo’dan Chris Mudgett ve Gun Digest’den Mike Dickerson gibi pek çok uzman yer aldı. SAR 9X’in kazandığı ödülü, 2018’de SIG Sauer P365, 2019’da ise Sprıngfıeld Armory Hellcat 9 mm kazanmıştı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close